Česko-německý překladač vět online

Zbývá 1000 znaků. Přeložit z: do:

Překladač německých vět snadno a rychle

Německý překladač pomáhá porozumět jazyku sousedů

Potřeba rozumět slovům a větám cizího jazyka se netýká pouze angličtiny. Kromě anglického překladu potřebujeme velmi často překlad německý. Německo je naším sousedem, takže tuto řeč využijete již hned za hranicemi. Německy se mluví také v Rakousku, německý překladač vám tedy pomůže i zde.

Neumíte německy vůbec nebo ne dobře? Nebojte se, nebudete muset spoléhat na knižní slovník, který byste museli všude nosit s sebou. Modernější a jednodušší variantou, která je stejně spolehlivá, je německo-český překladač online.

Stačí zadat slovo nebo větu do okénka pro výchozí text, vybrat cílový jazyk a stisknout tlačítko „Přeložit“ – a váš překlad je hotov. ePřekladač je rychlý, spolehlivý a jeho služby jsou zdarma, musíte mít pouze připojení k internetu. Překládat můžete jednotlivá slova, slovní spojení, věty nebo i celé texty. Ty nemusíte opisovat, stačí je zkopírovat a přeložit.

česko-německý překladač vět

Jak efektivně pracovat s německým překladačem

S překladem slov si překladač poradí hladce, má dostatečně široký slovník. Stejně přesný je i při překladu jednodušších vět. U rozvitých souvětí nebo delších textů se přesnost snižuje, ale hlavní myšlence budete vždy rozumět. Základem kvality překladu je i původní text – pokud obsahuje nepřesnosti nebo dokonce chyb, například gramatické, bude stejně nepřesný i výsledný překlad.

Německý překladač lze využít i u odborných textů, pokud vám nebude záležet na vysoké kvalitě překladu. Jestliže potřebujete převést text z češtiny do němčiny nebo naopak, je vhodné zadávat ho do překladače po částech, překlad pak bude přesnější. V každém případě se vám vždy podaří pochopit hlavní myšlenky textu a vy si ho pak můžete sami přestylizovat.

Mnoho lidí z České republiky se vydává do Německa za prací. Při tom vám bude ePřekladač neocenitelným pomocníkem, který se vejde do kapsy, stejně jako při turistických výletech nebo relaxačních pobytech, kterých německá strana nabízí nepřeberné množství. I zde budete potřebovat znát alespoň základní výrazy, jejichž překlad vám tento online nástroj okamžitě nabídne.

Rychlá orientace v textu je největší předností

Německo-český a česko-německý překladač online se často využívá i při školní výuce. I zde je nutné mít na paměti, že překlady nebudou dokonalé, a pokud byste takto chtěli obejít zadaný úkol, nedopadne výsledek k vaší spokojenosti a učitel využití překladače pozná.

Online překladač vám nejvíce pomůže s orientací v textu, navíc požadovanou informaci získáte rychle. Jestliže pracujete často s internetem, stane se vám, že některé informace najdete pouze v jiném jazyce. Zde je využití překladače na místě – nejen německý, ale třeba italský překlad získáte okamžitě.

Německý překlad jistě oceníte i v práci, kde budete muset komunikovat s německými nebo rakouskými partnery. Ne všichni jsou ochotni přizpůsobovat se jazykovým znalostem partnera.

S německým překladačem si navíc rozšíříte možnosti najít přátele i na sociálních sítích.