Maďarský překladač online

Zbývá 1000 znaků. Přeložit z: do:

Maďarština

Maďarský překladač vám přiblíží jedinečný jazyk

Maďarsko nám není zeměpisně vzdálené, přesto je pro nás maďarština poměrně náročná. Patří mezi ugrofinské jazyky a není celosvětově rozšířená. Používá se pouze v Maďarsku a částečně i v některých částech Chorvatska, Slovenska, Ukrajiny a Rumunska. Maďarský překladač vám pomůže používat alespoň základní obraty.

I když z maďarštiny předvedete jen málo, Maďaři to ocení. Jsou totiž opravdovými vlastenci a na svou zemi i jazyk jsou velice hrdí. Stačí pokusit se maďarsky pohovořit nebo psát, a všichni se vám budu rádi věnovat a nabízet pomoc. Se slovní zásobou online překladače můžete jednoduchou konverzaci zvládnout.

Proč je maďarština tak zvláštní? Tato řeč se nepodobá žádnému cizímu jazyku, nejbližší je asi finštině a estonštině, ale i zde jsou velké rozdíly především ve slovní zásobě. Proto je zde použití maďarského překladače zcela na místě. I zvuk maďarštiny je jedinečný, velice se liší od melodických jazyků, jako je třeba španělština, italština a jiné.

česko-maďarský překladač vět

Krkolomná slova vás v překladu nesmí překvapit

Maďarština – to je exotická řeč, kvůli které nemusíte cestovat nijak daleko. Zvláštní, dlouhá a krkolomná slova, která ani nebudete umět vyslovit, zde nejsou žádnou výjimkou. Online překladač vám rozšíří možnosti. Když slovo nevyslovíte, můžete ho alespoň napsané ukázat.

Určitě se vyplatí naučit se minimálně pár nových slovíček. Zkombinujte své znalosti s maďarským překladem a navoďte přátelskou atmosféru. Určitě pak bez obtíží vyřídíte vše, co budete potřebovat. Překladač vám pomůže i při učení se tomuto krásnému, ale náročnému jazyku.

V maďarském jazyce se často využívá složených slov, ke kterým se ještě připojují přípony. Na rozdíl od češtiny si maďarština zachovala spřežky. A délku nerozlišuje jen u samohlásek, ale i u souhlásek, což může být pro cizince značným problémem. Online překlad nabídne alespoň psanou variantu, se kterou pak můžete dále pracovat.

Práce s maďarským překladačem se nebojte

Maďarského překladače se nemusíte bát. Jeho užívání je zdarma a bude vám k dispozici v okamžiku, kdy ho budete potřebovat. Nemusíte pracně hledat jednotlivá slovíčka jako v tištěném maďarsko-českém a česko-maďarském slovníku. Požadovaný výraz získáte za zlomek vteřiny.

Stačí na jedné straně překladače zvolit výchozí řeč, vložit text překladu a vybrat jazyk, do kterého má být přeložen. Přeložit lze jak slova, tak věty, a to do maďarštiny i zpětně. Text může mít až 1000 znaků. Pokud by byl delší, je nutné překládat ho po částech.

Online překladač se nehodí tam, kde potřebujete zcela věrný překlad, tedy u oficiálních dokumentů nebo vysoce odborných textů. Maďarský překladač nemusí znát všechny pojmy nebo slovní obraty a mohl by je přeložit nepřesně.